Neva Yapı Endüstriyel Sistemler

 

Solar Gard cam filminin bakımı nasıl yapılır ?

Filmi kurutma zamanı:

Solar Gard cam filminin montajı sırasında kullanılan montaj solüsyonu kuruma zamanına ihtiyaç duyabilir. Soğuk veya güneşli olmayan günlerde kuruma zamanı uzayabilir, ama sıcak hava ve güneş ışınlarının direk gelmesi kuruma süresini kısaltacaktır. Kuruma esnasında küçük su baloncukları ve biraz bulutlu bir görünüm ortaya çıkabilir. Eğer kuruma yavaş gerçekleşirse telaş etmeyin. Film mutlaka kuruyacaktır.

 

Montajdan sonraki 30 gün içinde filmi temizlemeyin

Cam filmi bakımı ve onarımı:

Cam filminin ömrünü maksimum hale getirmek için lütfen şu düzenli bakım ve onarım talimatlarını takip ediniz.

 

Temizleme talimatları:

⇢ Cam filminin yüzeylerini temizlemek ve kurulamak için her zaman yeni, temiz ve yumuşak materyaller kullanın.

⇢ Bir çok cam temizleyici ne yapacağını bilmektedir fakat cam filmini temizlemek için en uygun karışım 1 litre temiz suya 15 gram sıvı bulaşık deterjanı eklenerek elde edilir.

⇢ Yumuşak bir bez veya temiz sentetik bir sünger ile cam filmini yıkamak tavsiye edilir bunun ardından yine kurulama için yumuşak bir bez veya kauçuk çekcek kullanılır.

⇢ Filmi çizilmemesi için, kıllı fırçalar, aşındırıcı ovma süngerleri veya kirli parçacıklar barındıran temizlik malzemelerini kullanmayın ki bu durum genellikle iç tarafı ve dış tarafı aynı temizlik malzemeleriyle temizlemekten kaynaklanır.

⇢ Bazı kağıt havlu markaları filmde hatta çizilmeye karşı dayanıklı ve sert koruyucu kaplamalı filmlerde bile incecik çizgiler koyabilecek kadar kalitesizdir. Ilk başlarda bu çizgiler görünmeyecek kadar inceyken zamanla filmin parlak görünümüne zarar verebilirler.